Skip to content
29 EKİM

29 EKİM

Bilindiği üzere 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bir Ulusun yani Biz Türklerin Bayramıdır.

Bayramları bizlere bir tatil edasıyla pazarlayanlara inat, çocuklarımıza en güzel kıyafetlerini giydirip ellerimizde bayraklar, dillerimizde marşlarla meydanlarda buluşalım.

Bu bayramları bize hediye eden Mustafa Kemal ATATÜRK bir Ulusun kurtuluşuna üstün zekası, karşı koyulamaz azmi, bir çok insanda olmayan Liderlik vasfı ve Türk halkının ona sunmuş olduğu sonsuz güveni sayesinde Muvaffak olmuştur.

Atatürk’e inanan onu canıyla, malıyla en önemlisi de Evladının kanıyla hiç yalnız bırakmayan Ecdadın Ruhu şad mekanları cennet olsun, siz olmasaydınız biz bu gün yataklarımızda televizyon karşısında ülkenin geleceğini tartışabilir miydik?

Analar 15 yaşında evlatlarını kınalı kuzum diye sevip vatan için feda olsun diye kına yakıp cepheye yollamış olmasalardı şimdi parasını verip bir haftalığına askere gönderebileceğimiz çocuklarımız Türkiye vatandaşı olurlar mıydı?

Bu gün Hava şehitliğini ziyarete gittik, Vatan sana canım feda diyenler bu gün konser alanlarını doldururlarken gerçek vatanseverler orada yatıyorlardı ve ziyaretçileri bile yoktu.

Mezar taşlarında yazanları tek, tek okudum hepsinin ortak özelliği doğum ve ölüm tarihi olmaları, memleketlerinin yazılı olmaları ve genç yaşta vatan uğruna toprağa girmiş olmalarından öte bir şey değildi, gözüm Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak, Muhacir yazan mezar taşları aradı lakin bulamadım…

Peki bizi bu duruma nasıl getirdiler?

Kardeşi kardeşe nasıl düşürdüler?

Atatürk 29 Ekim’i anlatırken bile yıllar öncesinin hesabını yaparken, biz yıllardır yarınlarımız için neyi hesaplayabildik?

Bize bırakılan bu Vatan miras değil emanettir emanete sahip çıkacak nesiller yetiştirmek ümidiyle.

Sevgiyle kalın.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir