Skip to content
8 Mart

8 Mart

8 Mart 1857 – 129 emekçi kadın ölüme terk edilmişti?

O günden bu güne dünyada bir takım değişiklikler olsa da değişmeyen tek şey acı ve göz yaşı oldu, gücü eline alanlar hep güçsüz gördüklerini hunharca kullandı ve işi bitince bir kağıt parçası misali kenara attı.

Aslında üstünlük cinsiyetin tekelinde olmasa da, birileri nedense hep bu dünyada gamı kederi göz yaşını sırtlamak zorunda bırakıldı peki neden? İnsan oğlunun aç gözlülüğü ve sonu gelmeyen Ego’ su diyelim konu kapansın.

Türkiye’de kadın olmak dahası Anne olmak zor, gün geçmiyor ki bir anne gözü yaşlı geceyi sabah etmesin, gün geçmiyor ki bir kadın kocası yada sevgilisi tarafından şiddete maruz bırakılmasın, Bu coğrafyada kadın olmak zordur, kimi parmağındaki taşın küçüklüğüne takılıp kapris yapar, kimi bir dal çiçek için dünyada cenneti yaşar, kimi kendini unutur ülke için gecesini gündüzüne katar.

Malum her şeyin bir günü varken kadınların günü neden olmasın durumuna ben katılmıyorum, Bir gün değil bir ömür gönüllerde olmanız dileğiyle, tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart günü kutlu olsun.

Eşit miyiz, eşit olmak istiyor muyuz diye yazmıştım daha öncesinde, aslında konunun özü sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma, malum hepimizin etrafında kadınlar var, siz kızınıza, karınıza, bacınıza ya da Annenize yapılmasından hoşnut olmadığınız şeyleri başkasına yapmazsanız zaten yaşadığınız dünya cennet olur.

Tüm kalbi güzel kadınlarımızın Dünyada cenneti yaşamalarını diliyorum.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir