Skip to content
Neden önce eğitim dedik?

Neden önce eğitim dedik?

Lojistik Gönüllüleri olarak sektörün kalifiye personel açığının kapatılması ve Türkiye’nin dünyada hak ettiği yere gelip rekabet gücünün artması için Lojistiğe gönül vermiş gençlere hizmet ve destek vermek amacıyla Yola koyulduk, dinamik bir yapıya sahip olan şirketler ya da sektörler kar etmiş ve her zaman bulundukları ortamda kendilerinden söz ettirmişlerdir.

Gittiğimiz her mecrada biz gerçeklerden bahsederken, Konuklarımız rakamları allayıp, slayt gösterilerine sihirli temalar ekleyerek sorunlara daha farklı yaklaştılar, sonuç; sahnede şirin sunulan her şey müşterinin yani patronun duymak istedikleri olunca sorunlar çözülmüyor sadece ötelenmiş oluyordu.

İndirimli satışlar E-ticaret sitelerinde Kasım ayının son gününe kadar devam edecek, Kargo şirketleri sonucu aylar öncesinden belli olan bu süreci yönetemedikleri için hem büyük sıkıntı içine düştüler hem de sektörün içinde yıllardır çözüm ortağı olarak çalıştıkları firmaları ve müşterilerini mağdur ettiler.

Henüz depolarındaki ürünleri hafta sonu ve gece demeksizin dağıtmalarına rağmen teslim etmemişken aylar öncesinden 21 Kasım diye planlanan satış operasyonunu nasıl kaldıracaklar çok merak ediyorum/Z.

‘’Dikkat!’’ Kargo şirketlerine özellikle acil ve gıda ürünlerinizi vermeyiniz, zaten kargo şirketleri E-Ticaretin yoğunluğundan dolayı bazı bölge ya da şubelere isteseniz de teslimat almıyor.

Bu dağıtım Aralık ortasına kadar sürer, sonra yılbaşı gönderileri devreye girer sonuç birileri para kazanırken kargo çalışanları perişan şekilde yılı kapatır.

Eğitim her alanda şart lakin bizim sektörde elzem gerekli. Her yerde Teknoloji 4.0 diye ahkam kesen dostları sahaya davet ediyorum.

Lojistik Gönüllüleri olarak her mecrada dile getirdiğimiz (Lojistik sektörü en geçerli meslek olacak) sözünü tekrarlıyorum/Z.

Lojistik sektörü Nasıl en geçerli meslek olacak diyenlere.

Teknoloji kendini yönetecek, kalifiye personel ile buluştuğunda…

Kamyoncudan, kargo dağıtım elamanına, E-Ticaretin en tepesindeki yöneticiden, depo personeline kadar eğitim verilirse, Sektör şikâyet konusu olmaktan çıkıp para kazanan ve kazandıran insanların huzurla çalışacağı yer haline gelecektir.

Eğitilmiş insan ne istediğini bilir, sistem onu yönetmez o sistemi yönetir.

Türkiye’deki E-ticaret sitelerinin Kasım ayında sattıklarından daha çok ürünü bir günde satan bir E Ticaret sitesi olduğunu hepimiz biliyoruz pe ki neden Türkiye’ de Kasım ayı bizler için Kâbus ayı oluyor?

Sektörün çok geniş bir yelpazeye hizmet ediyor olması ve geri iadelerin yüksek rakamlara ulaşması işleri çıkmaza sürüklerken en güncel sorunun yetişmiş personel olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum/Z.

Lojistik bir yaşam biçimidir, bu mesleğe kıymet veren verecek olan tüm akademisyen ve sektör öncülerini göreve davet ediyorum/Z. Türkiye’nin düzlüğe çıkmasında öncü rol oynayacak en önemli mihenk taşı olan ‘’Lojistik’’ sektörünü gelin birlikte şekillendirelim, yarınlara umutla uyanmak için birlik olma vakti geldi de geçiyor…  

Sevgiyle kalın, Lojistikle kalın…

‘’Lojistik Gönüllüleri’’

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir