Skip to content
LOJİSTİK BİR HAYATTIR İNSTAGRAM CANLI YAYINI

LOJİSTİK BİR HAYATTIR İNSTAGRAM CANLI YAYINI

LOJİSTİK BİR HAYATTIR İNSTAGRAM CANLI YAYINI

16.04.2020 tarihinde Sayın Recep Koca ile birlikte gerçekleştirdiğimiz canlı yayın bir öğrencinin gerçek anlamda kendini sınayabileceği ve kendisinin eksik yanlarını görmesi için büyük bir fırsattı. Sayın Recep Koca daha önceden benim hakkımda duyduğu karayolu taşımacılığı ilgimi bu yayında test etti, bana çekiciler(TIR) hakkında sorular sordu, bana göre neler olması gerektiğini ve eksikleri değerlendirmemi istedi. Yayının ileri safhasında ise lojistikte kümeleme adlı bir araştırma konusu üzerinden devam ettik. Bu konuyu bir önceki yayınında bizlere ödev konusu vermiş ve araştırmamızı istemişti. Araştırdığımda ise gerçekten çok önemli bir konu olduğunu ve bunun İzmir başta olmak üzere ülkemizde ticaret merkezi olan bölgelerde sıklıkla görüldüğünü fark ettim.

YAYININ BANA OLAN ARTILARI NELER ?

-Kendi bilgilerimi tazeledim ve ilgisini çeken insanlara bildiklerimi  aktardım.

-Bir sektör temsilcisi ile aramda oluşabilecek diyalog da üslubumu ve heyecanımı nasıl kontrol etmem gerektiğimi anlamış oldum.

-Lojistikte her ne kadar 2.sınıf öğrencisi olsam da bir kara yolu taşımacılığı bilgisi kadar depoyu, deniz yolu taşımacılığını ve diğer şeyleri bilmem gerektiğini fark ettim ve bir an önce çalışmaya başladım.

-Lojistikte kümeleme ile tedarik zincirinde konumun önemini ve depolamanın avantajlarını öğrenmeye çalıştım.

-Ve en önemlisi Recep Abi gibi birisiyle sohbet ve bilgi alışverişi yapabilme şansı buldum 😊😊.

Osman Niyaz Demirci

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ulaştırma Ve Lojistik 2.Sınıf öğrencisi

2 Yorumlar

  1. Sen ve senin gibi gençlerin artması, artısı ve geleceeğe bakşılarında yön veren insanların sayısının artması ümidiyle. Başarılar kardeşim. Başarılar Recep Koca dostum.

    • Bu yolda seninle/sizlerle yürümek benim için onurdur.


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir